MOJA WALKA-DZIENNIK

NIETYPOWY PSYCHIATRA- UKOJENIE

Po nie udanej wizycie u psychiatry stwierdziłam że nie będę się poddawać może jednak się mylę? Może powrót do pracy to dobry pomysł? Dla mnie jej zachowanie świadczyło o niekompetencji ale może nie mam racji?

Sprawdzę to – pomyślałam .

Moja mama załamana moim stanem znalazła dla mnie jeszcze kilka innych opcji.

Jest z czego wybierać.

Zdecydowałam się pójść prywatnie gdyż znalazłam lekarza który na pierwszej wizycie przyjmował pacjentów minimum 45 MINUT!! (co prawda kosztowało to 250 zł ale czego nie robi się dla zdrowia)

To co mnie przyciągnęło na tą wizytę to na pewno CZAS. W końcu będę mogła szczerze, spokojnie porozmawiać a lekarz będzie miał chwile żeby określić mój stan zdrowotny.

MIAŁAM RACJE . Faktycznie lekarz okazał się być bardzo skrupulatny w zbieraniu informacji o mnie. Przypisał mi NEXPRAM i Sympramol.

Zdecydowanie stwierdził iż w obecnym stanie praca jest złym rozwiązaniem.

Zalecił również obowiązkowo terapię psychologiczną. Przytoczył porównanie że depresja to jak choroba kolana .Jeśli przyjmiemy jedynie leki przeciwbólowe to nie zaleczymy przyczyny ,mało tego jeszcze bardziej będziemy uszkadzać kolano nie czując bólu.

Tak też jest w moim przypadku w mojej depresji powinnam przede wszystkim zająć się terapią a leki maja jedynie wspomagać.

Poczułam iż trafiłam do właściwego człowieka. Polecił mi kilku psychologów ale ja już byłam umówiona na terapię na którą czekałam z utęsknieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *